с. Надрічне. НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ «Казка»

   





Наказ про створення комісії

 

 

Опорний заклад Надрічненський НВК «Загальноосвітня   школа  І-ІІІ ступенів – дошкільний  навчальний заклад» Тарутинської районної ради Одеської області

68525 Одеська  область Тарутинський район с. Надрічне  вул. Центральна 82

Наказ

 

           03.09. 2020 р.                                                                                     № 7

Про створення комісії

з розгляду випадків булінгу

у закладі освіти

 

На виконання листа Міністерства освіти і науки України № 1/11-881 від 29.01.2019 р. «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України № 8584 від 18.12.2018р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти, науки та молоді, з метою виявлення та протидії булінгу серед учасників освітнього процесу, швидкого реагування на такі випадки,

НАКАЗУЮ:

1.Створити комісію з розгляду випадків булінгу серед учасників освітнього процесу у такому складі:

Голова комісії – Капталан Т. П., керівник ОЗ Надрічненського НВК

Уповноважена особа – Стасковяк І. М., заступник директора з НВР

Секретар комісії – Стаматова С. О., соціальний педагог

Члени комісії: голова МО класних керівників – Ябанжи Л. Г., Коваленко Н. Ф.- медична сестра;

2.У випадках скликання комісії до її роботи залучати батьків, чиї діти причетні до випадків булінгу.

3. Засідання комісії проводити у випадку письмової заяви директору школи.

4. З метою профілактики проявів негативної поведінки учнів, чиї дії у майбутньому можуть кваліфікуватися як булінг, невідкладно скликати засідання комісії та залучати батьків учнів до її засідань.

4. До роботи комісії залучати уповноважених осіб Національної поліції України та Служби у справах дітей.

5. Класним керівникам постійно проводити роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо їх відповідальності за дії, які прирівнюються до булінгу.

6. Довести до відома усіх педагогічних працівників про персональну відповідальність за випадки булінгу з їх боку чи спробу втаємничення таких випадків зі сторони учнів чи колег по роботі.

7. З даним наказом ознайомити усіх педагогічних працівників, учнів та їх батьків.

8. Копію даного наказу розмістити на офіційному сайті школи.

9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Керівник ОЗ Надрічненського НВК             Т. П. Капталан

Ознайомлені:

ПІБ

підпис

ПІБ

підпис

Стасковяк І. М.

 

Табакар Н. Г.

 

Беспала Г. В.

 

Табакар С. С.

 

Коваленко Н. Ф.

 

Розлован В. О.

 

Коваленко Л. Ф.

 

Нєгуріца О. Г.

 

Капталан М. З.

 

Негуриця О. Т.

 

Лука Н. Г.

 

Павлюк Р. З.

 

Лука М. О.

 

Цушко М. М.

 

Лях О. Г.

 

Стаматова С. О.

 

Лях С. М.

 

Ябанжи В. М.

 

Цушко Л. Г.

 

Ябанжи Л. Г.

 

Єфрем Р. Д.

 

Колібан Ж. Я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Положення

про комісію з розгляду  випадків булінгу

у ОЗ Надрічненський НВК

 

  1. Комісія з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти обирається педагогічною радою та затверджується керівником ЗЗСО на період дії Статуту ЗЗСО з можливістю  зміни її складу.
  2. Комісія з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти підпорядковується керівникові ЗЗСО.

 

  1. Комісія з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти:
    1. Проводить засідання відповідно до поданих заяв здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
    2. Розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
    3. Проводить розслідування випадків булінгу (цькування)  за поданою заявою.
    4. На засіданні приймає рішення за результатами проведеного розслідування
    5. Доповідає керівникові ЗЗСО про рішення за результатами проведеного розслідування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Додаток 2

до наказу № 7  від 03.09.2020 р.

 

 

Порядок

реагування на доведені випадки булінгу

у ОЗ Надрічненський НВК

 

  1. Керівник ЗЗСО:
    1. Розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
    2. Видає рішення про проведення розслідування.
    3. Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування.
    4. Повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
    5. Забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

 

  1. Соціально-психологічна служба ЗЗСО:
    1. Дотримуючись принципів конфіденційності планує та забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
    2. Здійснює захист учасників освітнього процесу у ЗЗСО від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
    3. Вживає невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) у ЗЗСО, свідками якого стали.
    4. Сприяє керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).

 

  1.  Працівники закладу загальної середньої освіти :
  1. Подають керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.       
  2. Повідомляють керівництво ЗЗСО про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових

 

працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

  1. Здійснюють захист учасників освітнього процесу у ЗЗСО від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
  2. Вживають невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) у ЗЗСО, свідками якого стали.
  3. Сприяють керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).
  4. Виконують рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

  1.  Здобувачі освіти, батьки (або особи, що їх замінюють):
  1. Подають керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
  2. Повідомляють керівництво ЗЗСО про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  3. Вживають невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) у ЗЗСО, свідками якого стали.
  4. Сприяють керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).
  5. Виконують рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Додаток 1

до наказу №7 від 03.09.2020 р.

 

Пам’ятка

про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) у ЗЗСО

 

1.Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого:

 - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

- діяння, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

- діяння, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

- діяння, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

2. Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

3. Неповідомлення керівникові закладу освіти учасниками освітнього процесу про випадки булінгу у ЗЗСО тягне за собою відповідальність, передбачену «Законом про антибулінг».

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.